Напрями щодо забезпечення оцінювання ефективності державної економічної політики в контексті якості життя

Автори
Відомості

Артеменко О. В.

директор, ТОВ Ґоу Ту-Ю Україна (Львів)

lena.artemenko@gmail.com

Артеменко В. Б.

к.е.н., доцент, менеджер, ТОВ Ґоу Ту-Ю Україна (Львів),

victor.artemenko@gmail.com

Анотація. У доповіді визначені напрями щодо забезпечення оцінювання ефективності державної економічної політики в контексті якості життя, спрямовані на: 1) розроблення інформаційно-аналітичної системи моніторингу синтетичних індикаторів якості життя; 2) створення масового відкритого онлайн курсу для навчання користувачів цієї системи.

В роботі [1] розглянуто методичний підхід до оцінювання ефективності економічної політики держави на базі міжкраїнового економетричного аналізу системи синтетичних індикаторів якості життя (СІЯЖ). Практичне застосування цього методичного підходу, на наш погляд, передбачає реалізацію прикладних завдань у таких напрямах:

  1. розробку інформаційно-аналітичної системи моніторингу синтетичних індикаторів якості життя (ІАСМ-СІЯЖ);
  2. створення масового відкритого онлайн курсу для навчання користувачів ІАСМ-СІЯЖ. Аналіз підходів до реалізації прикладних завдань першого напряму показує, що розробка ІАСМ-СІЯЖ може відбуватися на основі сучасних інформаційних технологій з використання сховищ даних, методів і засобів інтелектуального аналізу даних.

Наші підходи до реалізації прикладних завдань розроблення ІАСМ-СІЯЖ ґрунтуються на використанні програмних продуктів STATISTICA, яка включає практично всі компоненти, необхідні для розробки ІАСМ-СІЯЖ. STATISTICA Data Miner реалізована як універсальний засіб для аналізу даних та створення готових звітів, використовує при цьому графічно-орієнтований підхід. Інтерфейс ODBC STATISTICA надає доступ до файлів основних баз даних (наприклад, dBase для Windows, Oracle, Sybase, SAS тощо), що дозволяє легко отримувати та використовувати інформацію в процедурах аналізу даних.

Слід зазначити, що для практичного застосування ІАСМ-СІЯЖ необхідною вимогою є залучення до навчання її цільових користувачів: фахівців органів державного управління, інших агентів. Така необхідність обумовлена тим, що цільові користувачі ІАСМ-СІЯЖ мають добре розбиратися в можливостях цієї системи, методах і засобах побудови та практичного застосування синтетичних індикаторів якості життя. Отож важливою вимогою є їх 100 % залучення до навчання на основі створення масового відкритого онлайн курсу «Інформаційно-аналітична система моніторингу синтетичних індикаторів якості життя».

Ми маємо на меті розглянути підходи щодо реалізації прикладних завдань у напряму створення масового відкритого онлайн курсу (Massive Open Online Course – MOOC), спрямованого для навчання користувачів ІАСМ-СІЯЖ. На засадах аналізу діючих топологій МООС пропонується застосовувати гібридну модель xMOOC/cMOOC, яка, на наш погляд, найкраще підходить для навчання цільових користувачів інформаційно-аналітичної системи моніторингу синтетичних індикаторів якості життя ІАСМ-СІЯЖ.

З допомогою цієї моделі цільові користувачі в онлайн курсі «Інформаційно-аналітична система моніторингу синтетичних індикаторів якості життя» зможуть ознайомитися з основними можливостями створюваної системи ІАСМ-СІЯЖ і набути необхідні знання та навички для забезпечення оцінювання ефективності державної економічної політики України.

Література

  1. Артеменко О. В., Артеменко В. Б. Аналіз впливу характеристик економічної політики держави на підвищення якості життя населення. Грааль науки. 2021. № 4. С. 40-49. URL: https://doi.org/10.36074/grail-of-science.07.05.2021.003.